FETÖ’nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Kenya Cumhurbaşkanı Kenyatta: - "Türk halkının egemenlik iradesine ve Türkiye’nin demokratik yollardan seçilmiş hükümetine desteğimiz devam etmektedir"

FETÖ’nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

ANKARA (AA) - Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik, Türk milletinin egemenlik iradesine ve Türkiye’nin demokratik yollardan seçilmiş hükümetine desteğinin devam ettiğini bildirdi.

Kenyatta, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, darbe girişimini üzüntüyle öğrendiğini belirterek, Türkiye’deki demokrasiyle seçilmiş hükümetin, askeri araçların kullanılması yoluyla şiddet ile yerinden edilme girişimini "alçakça" olarak nitelendirdi.

Kenya olarak bu girişimi kınamada dünyanın diğer ülkelerine katıldıklarını vurgulayan Kenyatta, anayasal düzen ve hukukun işleyişi ile birlikte Türk halkının da desteğiyle hızla normal hayata dönüş olması gerektiğinin altını çizdi.

Bazı kişilerin güç iştahının, demokratik sistemi parçalaması ve halkın iradesini kaldırmasına göz yumulamayacağına dikkati çeken Kenyatta, şu ifadeleri kullandı:

"Türk insanının egemenlik iradesine ve Türkiye’nin demokratik yollardan seçilmiş hükümetine desteğimiz devam etmektedir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×