FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Köln'de ellerinde Türk bayrakları ile bir araya gelen büyük bir kalabalık FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

KÖLN (AA) - Almanya'nın Köln kentinde bir araya gelen vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Tarihi Köln Katedrali önünündeki meydanı dolduran Türklere, Suriyeliler başta olmak üzere diğer Müslüman ülke vatandaşları da destek verdi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) organize ettiği gösteriye katılanlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganı atarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve demokratik yollardan seçilmiş hükümete destek verdi.

UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi, yaptığı basın açıklamasında, yaşanan darbe girişimini lanetleyerek uluslararası kamuoyunu Türkiye ile dayanışmaya davet etti.

Bilgi, "Bu tür terör eylemleri demokrasiye, insan haklarına ve Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzenine karşı yapılmış bir darbe girişimidir. Türk halkı demokrasiyi savunarak meydanlara inmiştir. Avrupa'nın birçok şehrinde Türk kökenli insanlar ve Türk dostları demokrasimizi ve halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızı desteklemiştir. Demokrasiyi savunan tüm ülkelerden açıklama bekliyoruz. Bu tür girişimler sonuçsuz kalmaya mahkumdur." dedi.

Meydanı dolduran kalabalık ayrıca İstiklal Marşı okuyup, olaylar sırasında yaşamını yitiren şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×