FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, Erdoğan'a "meşru başarı, demokratik zafer ve Türk halkının iradesi" nedeniyle tebrik telgrafı gönderdi

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

KUVEYT (AA) - Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "meşru başarı, demokratik zafer ve Türk halkının iradesi" dolasıyla tebrik telgrafı gönderdi.

Kuveyt resmi haber ajansı QNA'da yer alan habere göre, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, Erdoğan'a gönderdiği telgrafta, kazanılan "meşru başarı ve demokratik zafer" ile "anayasal kazanımları koruyan Türk halkının iradesi"ni tebrik etti.

Dünyadaki birçok ülkenin meşruiyetin yanında durduğuna ve Türk halkının iradesine saygı duyduğuna işaret eden Şeyh Sabah, darbe girişimi yüzünden hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerinde bulundu.

Veliaht Prens Şeyh Nevaf el-Ahmed el-Cabir de gönderdiği telgrafta meşruiyetin başarısını ve dost Türk halkının iradesini tebrik ederek, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve halkına sürekli güvenlik ve istikrar temennilerinde bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×