FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Saraybosna'da toplanan Boşnaklar, darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

SARAYBOSNA (AA) - Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterildi.

Bosna Hersek'in farklı şehirlerinden gelen yüzlerce kişi, başkentteki Başçarşı Meydanı'nda toplanarak, Türkiye'ye karşı yapılmaya çalışılan darbe girişimini protesto etti.

Ülkenin orta kesimlerindeki Zenica'da faaliyet gösteren Dostluk Köprüleri Derneği Başkanı Jasmin İmamovic, AA muhabirine, protestolara Bosna Hersek'in Tesanj, Visoko ve Zavidovic gibi şehirlerinden vatandaşların geldiğini söyledi.

"Halk, Türkiye'yi kimin yönetmesini istediğini dün akşam gösterdi." ifadesini kullanan İmamovic, olayın kontrol altına alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İmamovic, Bosna Hersek'ten Türkiye'ye barış ve istikrar mesajları gönderdiklerini kaydetti.

Visoko Belediye Başkanı Amra Babic de Türkiye'ye her zaman destek vermeye hazır olduklarını vurgulayarak, "Bosna Hersek de savaşı yaşayan bir ülke olduğu için hislerimiz çok daha farklı. Bütün gece vatandaşlarımızdan çok sayıda destek mesajı aldım." dedi.

Visoko'dan gelen Salih Lemes ise Türkiye'deki kardeşlerine destek vermek amacıyla toplandıklarına işaret ederek, "Dün gece yaşanan olaylardan dolayı uyuyamadım. Türkiye, bizim en iyi dostumuz." diye konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×