FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Sırbistan, Arnavutluk ve Kosova'dan liderler darbe girişimini kınadı

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

BELGRAD (AA) – Sırbistan, Arnavutluk ve Kosova'dan liderler, FETÖ'nün darbe girişimini kınadı.

Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, başkent Belgrad'da, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay ile bir araya geldi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Vucic, başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde en kısa sürede barış ve istikrarın sağlanacağına inandığını belirterek, "Türkiye gibi büyük ve güçlü bir ülkenin karşı karşıya kaldığı tüm sıkıntıların üstesinden geleceğine inanıyorum." dedi.

Bozay, Vucic'in dün akşam arayarak Türkiye'nin yanında olduğunu ifade ettiğini aktararak, "Sırbistan darbe girişimini kınamaktadır. Başbakan iş birliğine hazır olduğunu da belirtti." ifadelerini kullandı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin böylesine zor geçen bir geceden başarıyla çıkmış olmasından mutluyum." ifadelerini kullandı.

Kosova Başbakanı İsa Mustafa ise Kosova'nın Türkiye hükümetini desteklediğini belirterek, "Demokratik toplumlarda halk tarafından iktidara getirilenler devleti yönetir. Türkiye'deki durumun en kısa zamanda istikrara kavuşmasını ve artık masum insanların kurban olmamasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×