FETÖ'nün darbe girişimi

- Şırnak'ın Silopi ilçesinde FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanlar için mevlit okutuldu

FETÖ'nün darbe girişimi

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimde şehit olanlar için mevlit okutuldu.

Silopi Yükselen Gençlik Derneğince Merkez Camisi'ndeki mevlide dernek üyeleri, katılımcılara meyve suyu, şeker ve lokum dağıttı.

Dernek Başkanı Fırat Haşimoğlu, 15 Temmuz akşamının Türkiye demokrasi tarihine kara bir leke olarak yerleştiğini söyledi.

Demokrasi, insan hakları ve millet iradesine düşman olan FETÖ mensubu bazı canilerin, darbe yoluyla bu milletin geleceğini karartmak istediklerini ancak başta milletin kararlı direnişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu ve Hükümetin kararlı tutumu ile darbe girişiminin püskürtüldüğünü vurgulayan Haşimoğlu, darbelerin ülkeye verdiği zararları yıllarca dinlediklerini belirtti.

Ortadoğu'nun tek demokratik ülkesi olan Türkiye'yi bölgenin diğer ülkelerinin içinde bulunduğu kan deryalarına ve kaos ortamına çekmek istediklerini aktaran Haşimoğlu, şöyle devam etti:

"Bölgenin ve dünyanın parlayan yıldızı Türkiye'nin cesur lideri Başkomutan Sayın Erdoğan'ın önünü kesemeyen karanlık güçler ve içerideki hain iş birlikçileri bu darbe ile bunu başaracaklarını zannettiler. Ama onların hesaba katmadığı bu milletin kararlı ve onurlu direnişi idi. İşte biz bugün burada bu kutlu direnişte yer almış ve şehitlik mertebesine ulaşmış demokrasi şehitlerimizi anmak için bu Mevlidi Şerif-i okuttuk."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×