FETÖ'nün darbe girişimi

- Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen "15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu"nun temel atma töreni gerçekleştirildi - Vali Zorluoğlu: - "Kimse kusura bakmasın, bu canilerle bir şekilde irtibatı olan, onlara destek veren, onlara gönül bağı bulunanlar adalet karşısında hesap vermek zorundadırlar. Biz bu kişilere merhametle değil, adaletle işlem yapmaya başladık, işlem yapmaya da devam edeceğiz"

FETÖ'nün darbe girişimi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da "15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu"nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen ve Doğukent Mahallesi'nde inşa edilecek bin kişi kapasiteli salonun temel atma töreni yapıldı. 7 bin metrekarelik alanda 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilecek ve bünyesinde voleybol, basketbol, hentbol sahası bulunan salona, darbe girişimi sırasında verilen şehitlerin yaşatılması amacıyla "15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu" ismi verildi.

Tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Vali Murat Zorluoğlu, törende yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi ülkenin belki de iç savaşa ve işgale kadar varabilecek bir darbe girişimiyle, alçakça bir kalkışma ile karşı karşıya kaldığını anımsattı.

Halkın, emniyet ve darbeye destek vermeyen silahlı kuvvetler mensuplarının büyük mücadelesiyle çok kısa bir süre içerisinde bu teşebbüsün bertaraf edildiğini belirten Zorluoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün geldiğimiz noktada elhamdülillah bu darbe girişimine destek verenler, onların içerisinde yer alanlar ülkemizin tamamında olduğu gibi ilimizde de bir ayıklama, bir tasfiye süreciyle karşı karşıyadırlar. Kimse kusura bakmasın bu canilerle bir şekilde irtibatı olan, onlara destek veren, onlara gönül bağı bulunanlar adalet karşısında hesap vermek zorundadırlar. Biz bu kişilere merhametle değil, adaletle işlem yapmaya başladık, işlem yapmaya da devam edeceğiz."

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise bu tesisi yapmak kadar, son günlerde yaşadıkları çok önemli gelişmelerin anısına bu tesisin isminin de bir o kadar önemli olduğunu vurguladı.

15 Temmuz'da Türkiye'nin çok büyük bir aşamadan geçtiğini, bu ülkeyi bölmek, ortadan kaldırmak isteyen silahlı güçlere karşı, silahsız güçlerin meydana çıktıklarını kaydeden Yanılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İmanlarını ortaya koydular, yüreklerini ortaya koydular ve silahsız güçler, silahlı güçleri yenerek mağlup ettiler. 'Bu ülke bölünmez' dediler, 'bu bayrak yerlere inmez' dediler, şehit oldular. İşte o şehitlerimizin anısına bu spor salonunun adını '15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu' olarak koyduk. Hepimize hayırlı uğurlu olsun."

Törende, AK Parti Milletvekilleri Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı da birer konuşma yaptı.

İl Müftüsü Peyami Güngör'ün okuduğu duanın ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×