FETÖ'nün darbe girişimi

- Kars'ta darbe girişiminin yaşandığı sırada kışladan çıkarak valilik ve emniyete yönelen tanklara vatandaşların müdahalesi ve askerlerin gözaltına alınmasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

FETÖ'nün darbe girişimi

KARS (AA) - Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimin yaşandığı gece, valilik ve emniyet müdürlüğüne yönelen tanklara halkın müdahalesi ve darbeci askerlerin yakalanması kamera kayıtlarına yansıdı.

Kentte, darbe girişimi sırasında valilik ve emniyet müdürlüğüne doğru yönelen tanka, Kazım Karabekir Caddesi'nde halkın gösterdiği tepki, vatandaşlarca cep telefonları kameralarıyla görüntülendi.

Kayıtlarda, tankın önüne geçerek durdurmaya çalışan vatandaşların, araçtaki askerle tartışmaya başladığı görüldü. Tanktaki askerin rastgele ateş açması sonrası halkın askerin elinden silahı almaya çalışmasının yer aldığı görüntülerde, çevresi sarılarak etkisiz hale getirilen askerlerin polise teslim edilmeleri de bulunuyor.

- Polisin darbecilere direnişi de kamerada

Askerlerin, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman'ı gözaltına almak üzere geldikleri sırada emniyet müdürlüğünde görevli komiser Yakup Dülger'in darbecilere karşı dik duruşu da kameralara yansıdı.

Kayıtlara göre, darbecilere, Karaduman'ı almalarına müsaade etmeyeceklerini belirten Dülger, "Emniyet müdürümüzü almaya teşebbüs edilirse emniyet birimleri olarak sonuna kadar direneceğiz. Emniyet müdürümüz makamındadır ve oradan ayrılmayacak. Biz kardeşiz. Karşı karşıya gelmemek için elimizden geleni göstermeliyiz." diye seslendi. Dülger, askerlere kışlalarına dönme uyarısında da bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×