FETÖ'nün darbe girişimi

- Bayburt'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında çeşitli kamu kurumlarından 135 kişi görevden uzaklaştırılırken, 10 kişi tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimi

BAYBURT (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Bayburt'ta çeşitli kamu kurumlarından 135 kişi görevden uzaklaştırılırken, 10 kişi tutuklandı.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün darbe girişimini yönelik başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kentte titizlikle yürütülen çalışmalarda FETÖ'nün polis, milli eğitim, adliye, müftülük, üniversite, sağlık gibi kamu kurumlarındaki üyeleri deşifre ediliyor.

Soruşturma kapsamında 16 Temmuz'dan bu yana 36'sı emniyet mensubu, 16'sı üniversite personeli, 59'u milli eğitim, 1'i defterdarlık, 1'i Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1'i Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1'i Mahalli İdareler İl Müdürlüğü, 5'i Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 1'i Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 5'i Polis Meslek Yüksek Okulu, 1'i İl Özel İdare, 1'i Halk Sağlığı Müdürlüğü, 3'ü Sağlık İl Müdürlüğü, 11'i İl Müftülüğü ve 3'ü adliye personeli toplam 145 kamu personeli hakkında işlem yapıldı.

Haklarında işlem yapılan bu kamu görevlilerinden 2 hakim, 2 emniyet, 3 milli eğitim, 1 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1 İl Mahalli İdareler ve 1 de müftülük personeli olmak üzere 10'u tutuklanırken, 135 kamu çalışanı açığa alındı.


Etiketler; #Bayburt
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×