FETÖ'nün darbe girişimi

-Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi hakkında Mısır basınını bilgilendirdi

FETÖ'nün darbe girişimi

KAHİRE (AA) - Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili Mısır medyasını bilgilendirdi.

Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Elçi-Müsteşar Ali Rıza Güney, bugün elçilik rezidansında Mısır’ın önde gelen medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek, son gelişmelerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Güney, "Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ unsurları tarafından yapılan darbe girişimiyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi liderlerimizin ve TBMM dahil, kritik kurumlarımızın hedef alınmasını ve sivillerin öldürülmesini Mısır yönetiminin kınamaması ve milletimize taziye dileklerinde bulunmaması nedeniyle ülke olarak hayal kırıklığına uğradık." ifadelerini kullandı.

Mısır medyasını 15 Temmuz gecesi yaşananlar hakkında görsel sunumla bilgilendiren Güney, darbe girişiminin arkasında paralel yapının bulunduğunu ve bu yapının liderinin Amerika’da ikamet eden Fetullah Gülen’in olduğunu kaydetti.

Güney, geçen salı Mısır Dışişleri Bakanlığında üst düzey yetkililer ile bir araya gelerek, gelişmeler hakkında Mısır Dışişlerini de bilgilendirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×