FETÖ'nün darbe girişimi

- Çanakkale, Kütahya ve Yalova'da örgüt ile irtibatı tespit edilen 15 özel okul, 19 dernek, 4 vakıf ile 1 temel lise ve 1 özel hastanenin faaliyetine son verildi

FETÖ'nün darbe girişimi

ÇANAKKALE/KÜTAHYA/YALOVA (AA) - Çanakkale, Kütahya ve Yalova'da FETÖ ile irtibatı tespit edilen 15 özel okul, 19 dernek, 4 vakıfla 1 temel lise ve 1 özel hastanenin faaliyeti durduruldu.

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin KHK kapsamında, Çanakkale'nin merkez ve Biga ilçelerindeki 2 özel ilk ve ortaokul ile Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), Biga İşadamları Derneği, Dünya Eğitim Gönüllüleri Birliği Derneği ile Çanakkale Dostlar Eğitim Kültür Sanat Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kapatıldı.

Kapatılan kurumlarda yetkililer, polis ekipleri eşliğinde demirbaşların tespiti için çalışma yaptı.

- Kütahya

Kütahya merkez, Tavşanlı, Simav ve Gediz ilçelerindeki 13 özel ilkokul, ortaokul ve lise, Özel Kent Hastanesi ile Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı, Gediz Eğitim ve Kültür Vakfı, Simav Fatih Vakfı ile 12 dernek kapatıldı.

- Yalova

Yalova'da ise Özel Yalova Birey Temel Lisesi, Yalova Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı, Yalova Aktif Sanayiciler İşadamları Derneği, Yalova Eğitimciler Derneği ile Yalova Bahar Eğitim ve Kültür Derneğinin faaliyetlerine son verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×