FETÖ'nün darbe girişimi

- Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman'da, FETÖ ile irtibatlı oldukları belirlenen 59 özel okul, 7 öğrenci yurdu, 13 sağlık kuruluşu, 8 etüt merkezi, 1 vakıf, 13 dernek ve 1 kurs merkezi mühürlendi

FETÖ'nün darbe girişimi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman'da, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı oldukları belirlenen 59 özel okul, 7 öğrenci yurdu, 13 sağlık kuruluşu, 8 etüt merkezi, 1 vakıf, 13 dernek ve 1 kurs merkezi mühürlendi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığından görevlilerle birlikte, kent genelindeki 18 özel okulda arama yaptı. Bu okullardaki bazı evraka el konuldu, çalışmaların ardından okullar mühürlendi.

Kilis'te de Mehmet Döğme İlkokulu ile Tahiri Erkek Öğrenci Yurdu'nun faaliyetine son verildi.

Kahramanmaraş merkez ile Elbistan ve Afşin ilçelerinde de 14 özel okul mühürlendi. Vergi Dairesi Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ ile bağlantılı oldukları belirlenen söz konusu 14 okulda arama yaptı. Evrak incelemesi ve sayımın ardından bu okullar mühürlendi.

Şanlıurfa'da da 14 özel okul ve 13 sağlık sağlık kuruluşunun faaliyetlerine son verildi.

Adıyaman'da 7 okul, 1 vakıf ve 11 dernek kapatıldı.

Malatya'da ise merkezde bulunan 5 özel okul, 1 özel kurs, 6 özel öğrenci yurdu ile 8 özel etüt merkezi mühürlendi. Darende ilçesinde de 2 derneğin faaliyetlerine son verildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×