FETÖ'nün darbe girişimi

- Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Naksan Holding ve Naksan Plastik Yönetim Kurulu Üyeleri Taner, Cahit ve Emre Nakıboğlu gözaltına alındı - Soruşturma kapsamında, Naksan Holding yönetimine Gaziantep 3. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla kayyum atandı

FETÖ'nün darbe girişimi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Naksan Holding ve Naksan Plastik yönetim kurulu üyeleri Taner, Cahit ve Emre Nakıboğlu gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da FETÖ mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçuyla ilgili Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaların devam ettiği bildirildi.

Soruşturma kapsamda, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı, irtibatı, finans desteği, üyeliğe belirlenenlerden, Gaziantep'te faaliyet gösteren Naksan Holding ve Naksan Plastik yönetim kurulu üyesi Taner Nakıboğlu'nun 20 Temmuz'da, Cahit ve Emre Nakıboğlu'nun ise 22 Temmuz tarihinde gözaltına alındığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aynı şirketlerin yönetim kurulu üyelerinden Bahaeddin Nakıboğlu, Mehmet Hilmi Nakıboğlu ve Osman Nakıboğlu isimli şahısların yurtdışına çıktıkları anlaşıldığından yakalanamamışlardır. Soruşturma kapsamında adı geçen şirket yönetimine, Gaziantep Adliyesi 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 22.07.2016 tarih ve 2016/4529 sayılı kararı ile kayyum ataması yapılmıştır."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×