FETÖ'nün darbe girişimi

- Kocaeli'de yürütülen soruşturma kapsamında belediye çalışanı 14 memur ve işçi görevden uzaklaştırıldı, hizmet alımı 5 personelin işine son verildi, 2 kişi görevden alındı - Bolu'da, 11 kamu çalışanı açığa alındı

FETÖ'nün darbe girişimi

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'de Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında yürütülen soruşturmada, belediye çalışanı 14 memur ve işçi görevden uzaklaştırıldı, hizmet alımı 5 personelin işine son verildi, 2 kişi görevden alındı.

Alınan bilgiye göre, soruşturma doğrultusunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde 5'i sözleşmeli 12 memur ve 2 kadrolu işçi görevlerinden uzaklaştırıldı. Hizmet alımı olarak istihdam edilen 5 kişi de işten çıkarıldı.

Öte yandan Terminaller Şube Müdürü Ramazan Has ile Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Selim Alatepe de görevlerinden alındı.

- Bolu'da 11 kişi açığa alındı

İl genelinde yürütülen soruşturma kapsamında 7 kamu kurumunda görevli toplam 11 kişi görevinden uzaklaştırıldı.

Bolu Valiliğinden alınan bilgiye göre, darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı bulunanlara yönelik soruşturma kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 1, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 1, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde 1, Tapu Müdürlüğünde 1, Kadastro Müdürlüğünde 1, Orman Bölge Müdürlüğünde 5 ve İl Özel İdaresinde 1 olmak üzere 11 kişi açığa alındı.

Daha önce 2 vali yardımcısı, Bolu Adliyesinde 17 hakim ve savcı, İl Emniyet Müdürlüğünde 55, Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde 1, İl Jandarma Komutanlığında 3, İl Defterdarlığında 2, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde 34, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 133, İl Müftülüğünde 13 personel olmak üzere 260 kişi görevinden uzaklaştırılmış, gözaltına alınan 17 hakim ve savcıdan 14'ü tutuklanırken, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×