FETÖ'nün darbe girişimi

- FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında, örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla kayyum atanan İzmir'deki Yamanlar Kolejindeki odanın, terör örgütü elebaşı Gülen'in yurt dışına çıkmadan önce "mahrem" görüşmelerini yaptığı yer olduğu iddia edildi - Odada "kutsal" görülerek camekan içerisine yerleştirilmiş Gülen'in daha önce kullandığı hırkalar, tespihler yer alırken Kur'an-ı Kerim ile tesbihler konulmuş duvara monteli "el semboller" dikkati çekiyor

FETÖ'nün darbe girişimi

İZMİR (AA) - FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında, örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla kayyum atanan İzmir'deki Yamanlar Kolejinde yer alan, mobilyaları, sergi alanları ve tefrişatı ile dikkati çeken FETÖ ele başı Fetullah Gülen'in yurt dışına çıkmadan önce "mahrem" görüşmelerini yaptığı yer olduğu öne sürüldü.

29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale AŞ'ye kayyum atanmasının ardından, görevliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mali Şube Müdürlüğü ekipleriyle söz konusu kurumlara gitti.

Bu kurumlar arasında, örgütte önemli bir yeri olduğu bildirilen Yamanlar Koleji de yer aldı. Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu bildirilen Yamanlar Kolejinin, örgütün temellerinin atıldığı bu okula giden polisler ve kayyum heyeti, Gülen'in yurt dışına çıkmadan önce "mahrem" görüşmelerini yaptığı iddia edilen özel odasına da girdi.

Mobilyaları, sergi alanları ve tefrişatı ile dikkati çeken odada, Gülen’in giydiği ve "kutsal" değer yüklenerek camekanlı alana konulmuş iki hırka dikkati çekiyor. Camekanlı sergi bölümünde çeşitli taşlardan yapılan tesbihler, içinde çeşitli yerlerden getirilmiş toprakların da bulunduğu çok sayıda gümüş kutular, kılıçlar, bazı eski milli futbolcuların formaları da yer alıyor.

Odada dikkat çeken diğer bir unsur ise beyaz "el semboller". Duvara monteli el sembollerine Kur'an-ı Kerim ile tesbihler konulmuş.

Yine duvara monte, etrafı küçük yıldızlarla donanmış bir Türk bayrağı tablosunun bulunduğu odada, üzerinde terazi bulunan sütun ile heykeller, duvara monte dünya haritası ve büyük toplantı masası yer alıyor.

Yamanlar Kolejinde yetişen "seçilmiş öğrencilerin" özellikle askeri liselere yerleştirildiği, örgütle bağlarını gizli tutan bu öğrencilerin harp okullarından mezun olanlarının ardından kolejdeki özel odada Gülen'e "bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği öne sürülüyor. Yine okuldan yetişen "seçilmiş öğrencilerin" emniyet teşkilatına ve kamu kurumlarına yerleştirildiği kaydediliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×