FETÖ'nün darbe girişimi

- Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Sarnıç, FETÖ darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için yüzlerce Filistinlinin taziyelerini kabul etti

FETÖ'nün darbe girişimi

RAMALLAH (AA) - Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için yüzlerce Filistinlinin taziyelerini kabul etti.

Sarnıç, Ramallah kentindeki City Inn Otel'de Türk halkıyla dayanışma içinde olduklarını ifade etmek için gelen Filistinli yetkilileri, Filistinli grupların temsilcilerini ve ekonomistleri karşıladı.

Taziye için gelenlerden Filistin Hükümeti Eski Kudüs Bakanı Halid Ebu Arefe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistin halkının, hükümeti ve kurumlarıyla darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için üzüntü duyduğunu ifade etti.

İki halk arasındaki yakınlığa ve kardeşliğe dikkati çeken Ebu Arefe, "Türkiye, Kudüs ve Gazze'ye karşı görevini yerine getirdi. Sevinçlerine sevinir, üzüldüklerinde biz de üzülürüz. Türkiye'nin yardımcısı olması için Allah'a dua ediyoruz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×