FETÖ'nün darbe girişimi

- Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Yağız: - "Soruşturma kapsamında 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay, 1 emniyet müdürü ile 24 hakim ve savcı tutuklandı, 2 hakim hakkında adli kontrol kararı verildi"

FETÖ'nün darbe girişimi

ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay, 1 emniyet müdürü ile 24 hakim ve savcının tutuklandığını, 2 hakim hakkında adli kontrol kararı verildiğini bildirdi.

Yağız, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz'da bir kısım askeri personelin darbe girişimine yönelik eylemleri nedeniyle TCK'nın 309, 311, 312, 313 ve 314. maddeleri uyarınca soruşturma başlatılarak, şüphelilerin derhal yakalanması ve gözaltına alınması talimatı verildiğini belirtti.

Yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar, FETÖ terör örgütüne mensup olduğu değerlendirilen il merkezi ve mülhakatlarında görevli adli ve idari 37 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararının verildiğini aktaran Yağız, 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay, 1 emniyet müdürü ile 24 hakim ve savcının tutuklandığını, 2 hakim hakkında adli kontrol kararı verildiğini ifade etti. Yağız, üç hakimin gözaltına alındığını, 8 hakim ve savcı hakkında ise yakalama kararı çıkartıldığını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×