FETÖ'nün darbe girişimi

- Cuntacıların, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hedef gözetmeksizin yaptığı saldırının görüntüleri, tahribatın boyutunu da gözler önüne serdi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz Cuma akşamı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hedef gözetmeksizin yapılan saldırının görüntüleri, tahribatın boyutunu da gözler önüne serdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından paylaşılan fotoğraf ve görüntülerde, cuntacıların, sivil vatandaşların da bulunduğu esnada Millet Camisi önüne yaptığı saldırıda, park halinde bulunan yanan araçların kullanılamaz hale geldiği görülüyor.

Külliyenin ana binasına yapılan saldırıda ise asma tavan için kullanılan plakaların döküldüğü, camların kırıldığı, koruma bariyerlerine isabet eden kurşunlar nedeniyle demir parmaklıkların parçalandığı ve eğildiği gözleniyor.

Aydınlatma sisteminin de zarar gördüğü saldırı sırasında, helikopterden açılan ateş sonrasında külliye önündeki yolda çukurların oluştuğu, kaldırım ve duvarların da parçalandığı dikkati çekiyor.

Cuntacıların özellikle saldırdıkları Millet Camisi'ndeki tahribat da karelere yansıyor. Helikopterden açılan ateş nedeniyle cam ve çerçeveleri kırılan caminin çevresinde de büyük tahribat meydana geldiği görülüyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×