FETÖ'nün darbe girişimi

- Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına vekaleten Piyade Albay Nihat Ergün atandı - Belediye Başkanı Özdemir ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ergün'ü ziyaret etti

FETÖ'nün darbe girişimi

AMASYA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili tutuklanan Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz'ın yerine vekaleten atanan 22. Alay Komutanı Piyade Albay Nihat Ergün görevine başladı.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında Ergün'ü ziyaret etti.

Özdemir, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz akşamı bir grup cuntacı vatan haininin devletin birliğine ve bütünlüğüne zarar getirecek girişimde bulunduklarını söyledi.

Başta vatandaşlar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde bulunan vatansever askerlerin cuntanın karşısında olduğunu vurgulayan Özdemir, şunları kaydetti:

"Başımızdan geçen bu üzücü olayı atlattık çok şükür. 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bulunan asker arkadaşlarım da demokrasiden, millet iradesinden yana oldukları için onlara teşekkür ederim. Buradaki arkadaşlarımız bu menfur olaya katılmadılar, Cumhurbaşkanımız ve Genelkurmay Başkanımızın yanında olarak millet iradesine saygı duydular. Biz tek bir milletiz, asker de bizim, polis de bizim, biz bu milleti seviyoruz. Allah birliğimize ve beraberliğimize zeval vermesin."

Ergün ise millet iradesine her zaman saygı duyduklarına işaret ederek, "Biz devletimizin, milletimizin ve vatanımızın birliği ve bütünlüğü için hep beraber dik duracağız. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her zaman milletimizin, devletimizin yanında ve emrindeyiz." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×