FETÖ'nün darbe girişimi

- Sinop'ta tutuklu hakim ve savcı sayısı 6'ya yükseldi, 2 rütbeli jandarma personeli gözaltına alındı - Vali Cirit: - "Adli soruşturmaların yanı sıra idari soruşturmamız da devam ediyor. Şu ana kadar milli eğitimden 86 öğretmen, üniversiteden ise çeşitli kademelerde görev yapan 5 personeli açığa aldık"

FETÖ'nün darbe girişimi

SİNOP (AA) - Sinop'ta, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturması kapsamında tutuklanan hakim ve savcı sayısı 6'ya yükselirken, 2 rütbeli jandarma personeli gözaltına alındı.

Vali Kemal Cirit, Sahil Güvenlik 72. Bot Komutanlığı ve çeşitli kurumları ziyaret etti. Cirit, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk demokrasisi ve hukuk sistemine kastedenlerin ve bu yönde çaba göstererek terör faaliyetlerinde bulunan unsurların bertaraf edilmesi için Bakanlar Kurulu kararıyla 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini anımsattı.

Türkiye'nin her noktasında olduğu gibi Sinop'ta da FETÖ'ye mensup kurum görevlileri ve diğer sivillerle ilgili bazı çalışmalar yapıldığını belirten Cirit, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda daha önce 5 savcı ve hakim tutuklanmıştı. Son aldığımız bilgiye göre, bir savcı daha gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Jandarmadan 2 rütbeli asker ise gözaltında. Adli soruşturmaların yanı sıra idari soruşturmamız da devam ediyor. Şu ana kadar milli eğitimden 86 öğretmen, üniversiteden ise çeşitli kademelerde görev yapan 5 personeli açığa aldık. Bu sayılar artacaktır. Çünkü her iki yönden soruşturmalar devam ediyor."

Vali Cirit, yaptıkları ziyaretlerde hayatın tekrar normal akışına dönmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×