FETÖ'nün darbe girişimi

- Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan hakim ve savcılardan şu ana kadar 35'i tutuklanırken, 18'i serbest bırakıldı

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan hakim ve savcılardan şu ana kadar 35'i tutuklanırken, 18'i serbest bırakıldı.

Bakırköy cumhuriyet başsavcıvekilleri tarafından ifadeleri alınan 52 hakim ve savcı, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Bakırköy sulh ceza hakimliklerine sevk edildi. İfadesi alınan bir kişi ise savcılıktan serbest kaldı.

Nöbetçi Bakırköy sulh ceza hakimlikleri, 35 hakim ve savcının tutuklanmasına karar verdi. 17 hakim ve savcının ise adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmedildi.

Haklarında gözaltı kararı olan hakim ve savcılardan 49'u halen Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunuyor.

Tutuklanan hakim ve savcılar cezaevine gönderilirken, gözaltındaki diğer hakim ve savcıların ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.

HSYK tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bakırköy cumhuriyet başsavcıvekillerinin talimatıyla İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli 45, Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 ve Küçükçekmece Adliyesi'nde görevli 35 olmak üzere, 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×