FETÖ'nün darbe girişimi

- Uşak Üniversitesi'nde 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutman, ADÜ' de ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi ve 1 okutman açığa alındı

FETÖ'nün darbe girişimi

UŞAK/AYDIN(AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Uşak Üniversitesi'nde 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutman, Adnan Menderes Üniversitesi'nde ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutman açığa alındı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili üniversite bünyesinde yürüttükleri idari soruşturma kapsamında, 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını bildirdi.

İdari soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü aktaran Çelik, kamuoyunun gelişmelerle ilgili bilgilendirileceğini kaydetti.

- ADÜ

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını açıkladı.

Bircan, açığa alınma işlemlerinin FETÖ'nün darbe girişimiyle ilişkili olduğunu belirterek, bu konuda üniversitede adı geçen kişilere yönelik çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×