FETÖ'nün darbe girişimi

- Vatandaşlara, açılan "darbeyekarsiimza.com" internet sitesi aracılığıyla imza kampanyasına katılmaları çağrısı yapıldı - Siteye üç saat içinde 6 binden fazla kişi imza attı

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Türkiye'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "darbeyekarsiimza.com" internet sitesi aracılığıyla imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya ilişkin yapılan açıklamada, "Ülkemize karşı girişilen darbe teşebbüsü karşısında millet olarak meydanlarda saf tuttuk, karşı durduk. Nöbetimiz ilk günkü heyecanla devam ediyor. Ayrıca darbeye karşı Edirne'den Ardahan'a, Samsun'dan Hatay'a, milletin bu karşı duruşunu tüm dünyaya göstermek için bir imza kampanyası başlatıyoruz." denildi.

Açıklamada, vatandaşların "darbeyekarsiimza.com" sayfasından "Darbeye Hayır" butonuna tıklayarak imza atabilecekleri ifade edilerek, kampanyanın çeşitli internet kanalları ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılması istendi.

-"İlk andan itibaren sokaklarda indik"

İmza kampanyasını yürüten grup adına yazılı açıklamada bulunan Uğur Karaboğa, 15 Temmuz akşamı millete doğrultulan tanklara, ülke olarak ilk andan itibaren karşı çıktıklarını kaydetti.

Açıklamada, darbeye karşı onurlu mücadelede şehitlerin verildiğini belirten Karaboğa, şu ifadeleri kullandı:

"Bizler 15 Temmuz akşamı millete karşı doğrultulan tanklara, millet olarak ilk andan itibaren sokaklarda indik. Birçok arkadaşımızı ve ülkenin çeşitli yerlerinde insanımızı bu onurlu mücadelede şehit verdik. Vatanımızın savunması için gözünü kırpmadan Fetullahçı Terör Örgütü'nün silahlı militanlarına karşı yürütülen bu onurlu mücadeleyi tarihe kazımak adına böyle bir sayfa hazırladık. Şu anda ülkemizin dört bir yanından ve farklı coğrafyalardan insanlarımız "Darbeye Hayır" diyorlar. İnşallah demokrasinin yanında yer alan farklı ülkelerden insanları da bu imza kampanyasına davet ediyoruz. İngilizce ve Arapça olarak da sayfamızda bilgilendirmeler yer almaktadır. Bizler bugüne kadar meydanlarda yer almayan kişileri de darbenin her türlüsüne karşı durmak adına imza kampanyamıza davet ediyoruz. Hedef darbeye karşı 1 milyon imza."

Darbeye karşı açılan internet sitesine "http://darbeyekarsiimza.com/home/list" web adresinden ulaşılabilir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×