FETÖ'nün darbe girişimi

- TBMM İdare Amiri Karasayar: "Bu FETÖ'nün çetelerine fırsat verilmedi. Bunlar derslerini aldılar, almaya da devam edecekler. Artık bu ülkede kimse darbe yapamayacak"

FETÖ'nün darbe girişimi

HATAY (AA) - TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, "Bu FETÖ'nün çetelerine fırsat verilmedi. Bunlar derslerini aldılar, almaya da devam edecekler. Artık bu ülkede kimse darbe yapamayacak." dedi.

Karasayar, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu'yu ziyaretinde yaptığı açıklamada, TBMM'nin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından bombalandığı anlarda yaşanılanları anlattı.

Meclis'in bombalandığı sırada orada olduğunu aktaran Karasayar, Başbakan Binali Yıldırım'ın odasının hedef alındığını ifade etti.

"O bombadan sonra biz orada ölmeyi bile göze almıştık. Her türlü mücadeleyi verecektik." diyen Karasayar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fakat sığınağa gitmemiz gerektiğini söylediler. Zaten sığınağa gittikten 10-15 dakika sonra bombalar yağmaya başladı. Meclis binamız bana göre dünyanın en sağlam binalarından bir tanesidir. Çok özenle yapılmış, sağlam ve özel projesi olan bir binadır. O büyük kolonu sanki ağaç keser gibi kesmiş bombalar. Zaten o bombanın düştüğü yerde hedefte Başbakanımızın odasıdır. Başbakanımızın odasıyla yaklaşık 7-8 metre mesafeye düşmüş. Orayı öyle bir delmiş ki sığınağa biz toz duman içerisinde kaldık."

Karasayar, darbe girişiminin önlenmesinde en büyük başarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile onun çağrısıyla sokağa dökülen Türk milletinin olduğunu belirterek, "Bu FETÖ'nün çetelerine fırsat verilmedi. Bunlar derslerini aldılar, almaya da devam edecekler. Artık bu ülkede kimse darbe yapamayacak." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin iktidarda olduğu günden bu yana milli savunmada askere eksiksiz hizmet vermeye çalıştıklarını vurgulayan Karasayar, şöyle konuştu:

"Göz bebeğimiz ve ülkemizin geleceği olarak gördüğümüz ordumuzun içerisine böyle kanserli, şerefsiz, alçak, haysiyetsiz insanlar karışmış. Bunlar da bu ülkenin gelişmesi, güçlenmesi, Yavuz Selim, Osman Gazi köprülerinin, enerji santrallerinin yapılması gibi sayısız dev projelerin hayata geçmesiyle ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Tabii ki bunu yaparken de bu gelişmeyi, büyümeyi ve güçlenmeyi bugüne kadar 'Ülkem, milletim için beyaz kefenimi giyerek yola çıktım' diyen Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başkanımız ile Meclisimizi yok etme planıyla yola çıktılar. Bunlara terörist demek bile az kalıyor. Bunlara alçakça bu işi yaptılar."

Karasayar, darbecilerin kendi kazdıkları kuyuya düştüğünün altını çizerek, Türk milletine ve muhalefet partilerine darbe girişime karşı ortaya koyduğu birliktelik için teşekkür etti.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×