FETÖ'nün darbe girişimi

- Yozgat'ta İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yıldırım'ın, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından sokakta toplanan vatandaşlara hitap ettiği görüntü ortaya çıktı - Yıldırım'ın görüntüde "Bu bildiri korsan bir bildiridir. Gerçekle alakası yoktur. Silahlı kuvvetlerdeki az bir Fethullahçı Terör Örgütü'nün bir çalışmasıdır, uydurmadır, gerçek değildir" diyerek vatandaşları teskin etmeye çalıştığı görülüyor

FETÖ'nün darbe girişimi

YOZGAT (AA) - Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım'ın, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından sokağa çıkan vatandaşlara hitap ettiği görüntü ortaya çıktı.

Darbe girişiminin duyulmasının hemen ardından Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ile Yozgat Cumhuriyet Meydanı'na gelen Yıldırım, eline aldığı megafonla vatandaşlara hitap etti.

Görüntüde Albay Yıldırım'ın, ''Ben Yozgat Garnizon Komutanı Selçuk albay. Bu bildiri, korsan bir bildiridir. Gerçekle alakası yoktur. Silahlı kuvvetlerdeki az bir Fethullahçı Terör Örgütü'nün bir çalışmasıdır, uydurmadır, gerçek değildir. Silahlı kuvvetlerimiz her zaman halkımızın yanındadır, arkadaşlar bunu bilin'' diyerek halkı teskin etmeye çalıştığı görülüyor.

Yıldırım'ın konuşmasını alkışlayan vatandaşlar, "gerçek vatan evladı" tezahüratı yapıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×