FETÖ'nün darbe girişimi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığı ile darbe bildirisinin okunduğu TRT stüdyosu, yabancı basın yayın kuruluşlarının Türkiye temsilcilerine gösterildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Çankaya Köşkü'nde bir araya gelerek sohbet eden gazeteci heyeti daha sonra TBMM'ye geçti.

Darbe girişimi sırasında TBMM'de yaşananlarla ilgili gazeteci heyetine bilgi veren TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, girişimin ortaya çıkmasıyla Meclis'e gelip burada yaptıkları yayınlarda, "Darbenin yasadışı olduğu" mesajı verdiklerini, bu nedenle de saldırının hedefi haline geldiklerini anlattı.

"Demokrasimizin geçmişinde birtakım darbeler oldu ama bu kadar acımasız, sivilleri ayrım gözetmeksizin hedef alan darbe ilk defa oldu" diyen Neziroğlu, Meclis'in F16 jetlerinden atılan 3 bombanın hedefi haline geldiğini, bunun dışında 10'un üzerinde de ses bombası atıldığını söyledi.

TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu'nun konuşmasının ardından bombalama sırasında hasar gören yerleri inceleyen ve görüntü alan basın mensupları, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığında gözlemlerde bulundu.

Daha sonra darbe bildirisinin okunduğu TRT stüdyosunu gezen gazeteciler, burada darbe gecesinde yaşananlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×