FETÖ'nün darbe girişimi

- Siirt Valisi Tutulmaz: - "O küçük bir hain grubun oyunudur. Askerimiz, polisimiz çoğunlukla ve mutlak suretle vatansever insanlardır, demokrasiye gönül vermiş insanlardır"

FETÖ'nün darbe girişimi

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "O küçük bir hain grubun oyunudur. Askerimiz, polisimiz çoğunlukla ve mutlak suretle vatansever insanlardır, demokrasiye gönül vermiş insanlardır." dedi.

Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren ve 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Sedat Özkoç ile esnafı ziyaret etti.

Güres Caddesi'nde çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, darbe girişiminin olduğu akşam valiliği basmaya gelen askerlere emri verenlerin tutuklandığını belirtti.

Asker içerisindeki herkesin darbeyi desteklemediğini vurgulayan Tutulmaz, şöyle konuştu:

"O küçük bir hain grubun oyunudur. Askerimiz, polisimiz çoğunlukla ve mutlak suretle vatansever insanlardır, demokrasiye gönül vermiş insanlardır. O gün valiliğe kim geldiyse, onların listesi savcılıkta bulunuyor. Savcılarımız konuyu inceliyorlar, suçlu gördüklerini içeri atıyorlar. Şu ana kadar 6 tanesi içeride. Bu işi planlayanlar, emir verenler şu anda içerideler. Asker de bizim polis de bizim. Hain polisin içinde de askerin içinde de var. İçerisinde 'hain var.' diye 'polis veya asker kötüdür.' diye bir şey yok. Hain her yerde haindir."

Tugay Komutan Vekili Albay Özkoç da vatan haini bir grubun darbe girişiminde bulunduğuna işaret ederek, vatandaşların canı pahasına bunu engellemeye çalıştığını bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×