FETÖ'nün darbe girişimi

- Darbe girişimiyle irtibatları bulunduğu iddia edilen Albay Topçu ve askeri hakim Albay Bulduk, darbe girişiminde bulunanların karşısında olduklarını bildirdi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimiyle irtibatlı oldukları öne sürülen Hava Kurmay Albay Yücel Topçu ile Genelkurmay Askeri Hakimi Albay Seyfi Bulduk, darbe girişiminde bulunanların karşısında olduklarını açıkladı.

Albay Topçu, AA'ya yaptığı açıklamada, darbe teşebbüsünde bulunanların "atama listesi"nde isminin geçtiğini ve Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına atama düşüncesinde olduklarını öğrendiğini ifade etti.

Söz konusu listeden internet ortamında yayınlanıncaya kadar haberi olmadığını belirten Topçu, askeri darbe planlaması ve süreciyle hiçbir şekilde ilgisi olmadığını vurguladı. Albay Topçu, darbe girişiminde bulunanlara karşı olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Askeri Mahkemesi Hakimi Albay Seyfi Bulduk da 28 yıldır içinde bulunduğu şerefli Türk Ordusunun bir mensubu olarak, teşebbüs edilen darbe girişimin ne bir parçası ne de destekçisi olduğunu kaydetti.

Bulduk, "Bu darbe girişimine kalkışan ve destekleyen herkesi şiddetle kınıyor ve buna teşebbüs edenlerin bir an evvel yargılanarak en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum. Şanlı Türk Ordusunun tüm subaylarının potansiyel darbeci gibi gösterilmesi de öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve devletimizin imajına zarar vermektedir. Hem sağduyulu halkımız hem de benim gibi birçok TSK mensubu vatansever bulunduğu için bu darbe girişimi amacına ulaşamamıştır." değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×