FETÖ'nün darbe girişimi

- Uşak'ta gözaltına alınan 6 hakim ile 6 cumhuriyet savcısı adliyeye sevk edildi

FETÖ'nün darbe girişimi

UŞAK (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında "Balyoz darbe planı davası"na bakan eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken'in de bulunduğu 6 hakim ve 6 cumhuriyet savcıadliyeye sevk edildi.

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararıyla açığa alınmaları ve haklarında soruşturma izni verilmesi üzerine Uşak Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan yargı personeli, Uşak Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Uşak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan hakimler "Balyoz darbe planı davası"nın görüldüğü eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken ile Mutlu Aygün, Sezgi̇n Güverçi̇n, Serap Aygün, Hali̇l İbrahi̇m Kayı, Nebahat Baysal Gül, cumhuriyet savcıları Aydın Çevi̇k, Mehmet Karademi̇r, Kemaletti̇n Erel, İlker Çeti̇n, Mustafa Özmen ve Salih Turgut daha sonra Uşak Adliyesine sevk edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×