FETÖ'nün darbe girişimi

- Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcıların sayısı 86'ya yükseldi - Gözaltına alınan şüphelilerin savcılık sorgularına Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar soruşturma bürosunda görevli 9 Cumhuriyet Savcısı tarafından ilerleyen saatlerde başlanacağı öğrenildi

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcıların sayısı 86'ya yükseldi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Anadolu Adalet Sarayında görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı verildi.

Bu kapsamda 86 hakim ve savcının gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan hakim ve savcılar, Anadolu Adalet Sarayı'ndaki nezarethanelerde tutuluyor.

Bu arada, şüphelilerin savcılık sorgularına Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar soruşturma bürosunda görevli 9 Cumhuriyet Savcısı tarafından ilerleyen saatlerde başlanacağı belirtildi.

Soruşturma kapsamında dün 66 hakim ve savcı gözaltına alınmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×