FETÖ'nün darbe girişimi

- Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 61 hakim ve savcının ifadelerinin alınmasına başlandı

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 61 hakim ve savcının ifadelerinin alınmasına başlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ darbe girişimine ilişkin haklarında gözaltı kararı bulunan 140 hakim ve savcıdan 61'i gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Daire Başkanı olan daha sonra Küçükçekmece 1. Çocuk Mahkemesi'nin hakimliğine atanan Nesibe Özer de bulunuyor.

Gözaltına alınan hakim ve savcılar, adliyedeki konferans salonunda tutuluyor.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilleri, gözaltında bulunan 61 hakim ve savcının ifadelerini almaya başladı.

HSYK tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekillerinin talimatıyla, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli 45, Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 ve Küçükçekmece Adliyesi'nde görevli 35 olmak üzere 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×