FETÖ'nün darbe girişimi

- AK Parti, CHP ve MHP Malatya il başkanları provokatörlere karşı halka sağduyu çağrısında bulundu

FETÖ'nün darbe girişimi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, olası provokasyonlara karşı vatandaşları uyardı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya gelen Kahtalı, Kiraz ve Erdem, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kahtalı, burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin milletin iradesiyle püskürtüldüğünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanlara inin" çağrısıyla CHP, MHP ve AK Parti'lilerin tek yürek olarak, meydanlara indiğini belirtti.

Kent merkezinde bazı ufak olayların yaşandığını hatırlatan Kahtalı, bunlara karşı birlik içerisinde kentte önlem alındığını bildirdi.

Farklı siyasi görüşlerin zenginlik olduğunu vurgulayan Kahtalı, "Bu hiç bir zaman bizi ayrıştırmaz. Vatan denildiği zaman hepimiz tek yürek olmayı biliriz. Bu memlekette bu provokasyonlara hiç kimsenin destek vermemesini, verenlerin de emniyet teşkilatı tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını bilmeleri gerektiğini söylüyorum. Dün İsmet Paşa Caddesi'nde olanlar bazı provokatörlerin kargaşa çıkarmak için gençleri yönlendirmeye kalkışmasıydı." ifadelerini kullandı.

Malatya'nın Alevisi, Sünnisi, Türk'ü, Kürt'ü, Çerkezi'yle tam bir vücut halinde olduğunu ve bu bütünlüğü zedeleyecek hiç bir oluşuma izin vermeyeceklerini kaydeden Kahtalı, "Bu vatanı ne Pelsinvanya'dan ne de başka bir yerden yönettiririz. Bu vatanın evlatları, bu vatanı yönetirler, kimseye minnetimiz yok. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz." dedi.

CHP İl Başkanı Kiraz da parti olarak darbelere karşı olduklarına vurgulayarak, FETÖ'nün darbe girişimini şiddetle kınadığını ifade etti.

Vatandaşların darbe girişimine tepki için sokaklara, meydanlara indiğini belirten Kiraz, "Türkiye'de her türlü eylemin bir insan hakkı olduğunu düşünüyor, bu eylemleri de başından beri desteklediğimizi ifade ediyoruz. Bu eylemler gerçekleşirken bazı provokatif eylemlerle de maalesef çeşitli mahallelerimizde karşılaşıyoruz. Bunu yapanlara da, vatandaşlarımız olarak, Malatyalılar olarak geçit vermeyeceğimizi ifade ediyoruz." diye konuştu.

Siyasi görüşler ve düşüncelerin farklı olabileceğini kaydeden Kiraz, şunları anlattı:

"Aynı memlekette aynı havayı soluyoruz, suyunu içiyoruz. Bu memleket hepimizin dolayısıyla hepimiz bu memlekete mutlu, huzur içinde yaşamanın yollarını her fırsatta zorlamak durumundayız. İlin birlik ve beraberliği için üzerimize düşen sorumluluğu almaya hazırız. Vatandaşlarımızı tahriklere kapılmamaya, sağ duyulu davranmaya ve eylemlere karşı dikkatli davranmaya davet ediyorum."

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem de 15 Temmuz gecesi yaşananların demokrasinin zaferiyle sonuçlandığını aktardı.

Vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde sağduyu ile hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Erdem, "Malatya'da, Türkiye'de huzur vardı. MHP Malatya İl Başkanı olarak, kentin hangi bölgesine ne zaman derseniz giderim. Bu benim yiğitliğimden dolayı değil, Malatya'nın huzurundan dolayı. Böyle bir ortamı bozmak isteyen cibilliyetsiz insanlar çıkabilir, kesinlikle böyle kişilerle alakamız yoktur. Huzuru bozmak isteyenlerin karşısında dimdik ayaktayız." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×