FETÖ'nün darbe girişimi

- FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 hakim ve savcıdan dokuzu adliyeye sevk edildi - Giresun Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Haktanıyan gözaltına alındı

FETÖ'nün darbe girişimi

GİRESUN (AA) - FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 hakim ve savcıdan 9'u adli mercilere sevk edilirken, Giresun Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Haktanıyan gözaltına alındı.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 9 savcı ve hakim, il genelindeki adliyelere sevk edilirken, ikisinin ise yarın adli mercilere çıkarılacağı öğrenildi.

Öte yandan, bu sabah Giresun Emniyet Müdürlüğünde açığa alınan 52 polis içerisinde yer alan Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Haktanıyan ise gözaltına alındı.

Haktanıyan'ın, Giresun Emniyet Müdürlüğü yanındaki lojmanında öğleden sonra, soruşturmayı sürdüren savcı tarafından arama yapıldı.

Lojmanı korumakla görevli polislerce gözaltına alınan Haktanıyan'a ait olduğu iddia edilen laptop ve bazı dijital materyallerin tahrip edilerek çöpe atıldığı ve bunlara el konulduğu öğrenildi.

Polisler tarafından ele geçirilen materyallerin incelenmeye alındığı bildirildi.

Öte yandan Giresun Emniyet Müdürlüğünde açığa alınan 51 polisle ilgili soruşturma sürdürülüyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×