FETÖ'nün darbe girişimi

- Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga: - "Şerefli Türk Ordumuzun içerisinde yuvalanmış bir avuç çapulcunun bu kahpece darbe girişimine dur demek için ikametgahımdan çıkıp işimin başına geçmek isterken, canımızı malımızı korumakla görevli asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından uzun süre direnmeme rağmen gözaltına alınarak alıkonuldum"

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, "Şerefli Türk Ordumuzun içerisinde yuvalanmış bir avuç çapulcunun bu kahpece darbe girişimine dur demek için ikametgahımdan çıkıp işimin başına geçmek isterken, canımızı malımızı korumakla görevli asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından uzun süre direnmeme rağmen gözaltına alınarak alıkonuldum." açıklamasında bulundu.

Kasırga, sosyal paylaşım sitesi Facebook adresinden yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016 gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içine yuvalanmış, paralel, hain terör örgütü mensuplarınca, millet iradesine karşı alçakça bir darbe girişiminde bulunulduğunu anımsattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik ve dirayetli duruşunun milleti cesaretlendirdiğine işaret eden Kasırga, Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarla vatandaşların şehirlerin sokaklarına, meydanlarına inmesini sağlayarak bu insanlık dışı terör kalkışmasının püskürtüldüğüne dikkati çekti.

Kasırga, FETÖ'nün darbeci askerlerince alıkonulmasına ilişkin olarak, "Şerefli Türk Ordumuzun içerisinde yuvalanmış bir avuç çapulcunun bu kahpece darbe girişimine dur demek için ikametgahımdan çıkıp işimin başına geçmek isterken, canımızı malımızı korumakla görevli asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından uzun süre direnmeme rağmen gözaltına alınarak alıkonuldum." ifadesini kullandı.

Görevinin başında olduğunu belirten Kasırga, dün olduğu gibi her türlü darbelere, devlet içindeki paralel yapılanmalara ve antidemokratik oluşumlara dur demeye devam edeceğine işaret etti.

Kasırga, şunları kaydetti:

"Liderimiz ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, demokrasi yolunda, insan gibi onurlu yaşama uğruna mensubu olmakla her zaman gurur duyduğum büyük Türk milleti ile birlikte geleceğe güvenle umutla bakmaya devam edeceğim.

Vakit demokrasiye sahip çıkma vaktidir. Vakit insanca yaşama vaktidir. Vakit gelecekte çocuklarımıza daha güzel bir ülke, daha güzel bir hayat bırakma vaktidir.

Demokrasi, insan hakları, davam ve inandığım değerler uğruna mücadelem esnasında, alıkonulmamın ardından beni arayan, bizzat gelip ziyaret eden, geçmiş olsun dileklerini ileten, başta Cumhurbaşkanım olmak üzere dostlarıma, sevenlerime ve aileme şükranlarımı sunuyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×