FETÖ’nün darbe girişimi

- FETÖ'nün darbe girişiminde bir Fas vatandaşı hayatını kaybetti

FETÖ’nün darbe girişimi

TANCA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde hayatını kaybeden siviller arasında bir Fas vatandaşı Cevad Mervan'ın (32) olduğu bildirildi.

Fas'ın Tanca kentinde yaşayan Mervan'ın altmışlı yaşlardaki babası Abdüsselam Mervan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun, geçtiğimiz cuma gecesi darbe girişiminin püskürtülmesi amacıyla binlerce kişiyle birlikte sokaklara indiğini belirterek, "Birkaç ay sonra dünyaya gelecek çocuğunun haberini beklerken, İstanbul'da darbecilerin, yağdırdığı kurşunların isabet etmesi sonucu hayata gözlerini yuman Cevad'ın haberi geldi." dedi.

Olayı, geçtiğimiz cumartesi sabahı Mervan'ın eşini telefonla aramasının ardından öğrendiklerini belirten baba Mervan, "Türkiye'deki gelişmelerden dolayı tedirgin olan gelinim, eşiyle konuşmak istemiş. Mervan'ın telefonunu seyyar satıcı bir arkadaşı açarak eşinin darbeci askerler tarafından vurulduğunu söylemiş." diye konuştu.

Abdusselam, daha sonra Türkiye'de bulunan Fas Büyükelçiliği'ni arayarak oğlunun vefatına ilişkin kesin bilgi aldıklarını ifade ederek, Türkiye ve Fas resmi makamlarından oğlunun naaşının yeri ile memleketine nasıl getirileceğiyle ilgili herhangi bir bilginin kendilerine ulaşmadığını belirtti.

Abdüsselam, Tanca'daki yerel güvenlik güçlerinden bir yetkilinin, kendilerini ziyaret ederek Mervan ile ilgili bilgi aldığını bildirdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×