FETÖ'nün darbe girişimi

- Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 61 hakim ve savcı gözaltına alındı - Gözaltına alınanlar arasında eski HSYK 2. Daire Başkanı olan daha sonra Küçükçekmece 1. Çocuk Mahkemesinin hakimliğine atanan Nesibe Özer de bulunuyor

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 61 hakim ve savcı gözaltına alındı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ darbe girişimine ilişkin haklarında gözaltı kararı bulunan 140 hakim ve savcıdan 61'i gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Daire Başkanı olan daha sonra Küçükçekmece 1. Çocuk Mahkemesinin hakimliğine atanan Nesibe Özer de bulunuyor.

Hakim ve savcıların Bakırköy Adliye Sarayındaki çilingir yardımıyla girilen odalarında arama yapılırken, bilgisayarlarından imaj örnekleri alındı, deliller niteliğindeki belgeler toplandı.

Bazı hakim ve savcıların bavullarıyla adliyeye geldiği görüldü.

HSYK tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bakırköy Cumhuriyet başsavcıvekillerinin talimatıyla, İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görevli 45, Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 ve Küçükçekmece Adliyesinde görevli 35 olmak üzere 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×