FETÖ'nün darbe girişimi

- Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında "Balyoz davası"na bakan eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Diken'in de bulunduğu 6 hakim ile 5 cumhuriyet savcısı doktor kontrolünden geçirildi

FETÖ'nün darbe girişimi

UŞAK (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında "Balyoz darbe planı davası"na bakan eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken'in de bulunduğu 6 hakim ile 5 cumhuriyet savcısı doktor kontrolünden geçirildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis ekiplerince gözaltın alınan hakimler "Balyoz davası"na bakan eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, Mutlu Aygün, Sezgi̇n Güverçi̇n, Serap Aygün, Hali̇l İbrahi̇m Kayı, Nebahat Baysal Gül ile cumhuriyet savcıları Aydın Çevi̇k, Kemaletti̇n Erel, İlker Çeti̇n, Mustafa Özmen, Mehmet Karademi̇r sağlık kontrolü için Uşak Devlet Hastanesine götürüldü.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tekrar emniyete götürülen hakim ve savcıların emniyette ifade vermedikleri, işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten savcılığın talimatı doğrultusunda adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×