FETÖ'nün darbe girişimi

- Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 148'e yükseldi - Aralarında 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun'un da bulunduğu, 2'si emniyet mensubu, 98'i asker 100 kişi tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi

FETÖ'nün darbe girişimi

SAKARYA (AA) - Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 148'e yükseldi. İkisi emniyet, 98'i ordu mensubu 100 kişi tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, "darbeye teşebbüs eylemine" kalkışan askeri personel hakkında başlatılan soruşturma kapsamında subay, astsubay, uzman çavuş, er ve emniyet mensubu 38 kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 148'e yükseldi.

- 100 kişi adliyeye sevk edildi

Öte yandan aralarında 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun'un da bulunduğu çeşitli rütbelerdeki 98 asker ile bir emniyet müdürü ve bir emniyet amirinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen üç başsavcı vekili ve 10 cumhuriyet savcısı tarafından İl Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan zanlılar, tutuklanma istemiyle Sakarya Adalet Komisyonu Başkanlığınca görevlendirilen 5 ayrı sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Öte yandan darbeye teşebbüs gecesi Sakarya Valiliğinde yaşanan olaylar nedeniyle bazı polis ve vatandaşların da ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca "darbeye teşebbüs eylemine" kalkışan askeri personel hakkında başlatılan soruşturmada 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun olmak üzere, subay, astsubay, uzman çavuş, er ve emniyet mensubundan oluşan 110 şüpheli gözaltına alınmıştı.


Etiketler; #darbe #FETÖ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×