FETÖ'nün darbe girişimi

- Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle hava trafiğinde yaşanan aksamalarda mağdur olan yolcularının biletlerinin garantileri altında olduğunu duyurdu

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları (THY), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle hava trafiğinde yaşanan aksamalarda mağdur olan yolcularının biletlerinin garantileri altında olduğunu duyurdu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, darbe girişimi nedeniyle uçuşlarında birtakım sıkıntılar yaşandığı belirtilerek, yaşanan mağduriyetin giderileceği bildirildi.

Yolcuların biletlerinin THY garantisinde olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Temmuz ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, THY'nin 15.07.2016-20.07.2016 (Dâhil) tarihleri arasındaki Türkiye çıkışlı (İç hat seferleri dâhil) ve Türkiye üzerinden aktarmalı tüm THY ve Anadolujet seferlerine kayıtlı münferit ve grup yolcuların, 15.08.2016 (Dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın; rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde olması kaydıyla aynı ücret sınıfında olmasına bakılmaksızın, ücretsiz yapılacaktır. İade Talepleri, hiç kullanılmamış bilet, ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılacaktır. Kullanılmış Bilet, istek dışı kapsamında iade yapılır. Bilet Süresinin Uzatılması, herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 15.08.2016 (Dâhil) tarihine kadar uzatılabilecektir. Ödemesi yapılmış veya garanti MCO'su alınmış grupların rezervasyonlarının (Talep halinde) değişiklik/iade işlemlerinin mevcut ücret kuralları kapsamında var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır. İlgili uygulamalar sadece THY'nin ve Anadolujet'in icra ettiği seferlerde geçerlidir."

Açıklamada, belirtilen uygulama uçuş ve hizmet aksaklıkları prosedüründe belirtilen durumların kapsamadığı aksaklıklar ile aksaklık yaşanmadığı halde yolcuların değişiklik talep etmesi durumunda yapılacak bir uygulama olduğu aktarılarak, uçuş ve hizmet prosedüründe tanımlanan aksaklık durumlarının, yine ilgili prosedürde belirtildiği şekilde uygulanmaya devam edeceği ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×