FETÖ'nün darbe girişimi

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: - "ABD, 'Darbeye destek ithamı ilişkilerimize zarar verir.' demiş. İlgililerine ricam, 'Darbe olsaydı ilişkilerimiz ne olacaktı?' diye soruversinler" - "Kerry, darbe teşebbüsünün ilk saatlerinde 'Umarım barış bir an önce sağlanır.' dedi. Darbecilerin ismi 'Yurtta Sulh Konseyi' idi. İlgililerine"

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarınca yapılan darbe girişiminin arkasında ABD'nin olduğu yönündeki iddiasını yineledi.

"Darbenin arkasında Amerika var." şeklindeki ifadelerinin, ABD Dışişleri yetkililerince rahatsızlıkla karşılandığı ve bu iddiaların "ABD-Türkiye ilişkilerine zarar verici nitelikte olduğu" yönündeki açıklamaların ardından Twitter'dan yeni paylaşımda bulunan Soylu, ısrarını sürdürdü.

Bakan Soylu, "ABD 'Darbeye destek ithamı ilişkilerimize zarar verir.' demiş. İlgililerine ricam, 'Darbe olsaydı ilişkilerimiz ne olacaktı?' diye soruversinler. Kerry, darbe teşebbüsünün ilk saatlerinde, "Umarım barış bir an önce sağlanır.' dedi. Darbecilerin ismi 'Yurtta Sulh Konseyi' idi. İlgililerine." açıklamasında bulundu.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×