FETÖ'nün darbe girişimi

- Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulunca, darbe girişimine ilişkin soruşturmada haklarında gözaltı kararı alınan 140 üye için disiplin soruşturması açılarak, tedbiren görevden el çektirilmelerine karar verildi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulunca, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı alınan 140 üye için disiplin soruşturması açılarak, tedbiren görevden el çektirilmelerine karar verildiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, dün toplanan Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu, hakkında gözaltı kararı alınan üyelerin durumunu görüştü.

Toplantıda, söz konusu 140 üye hakkında disiplin soruşturması başlatılması ve bu üyelerin tedbiren görevden el çektirilmelerine karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün darbe teşebbüsüne ilişkin başlattığı soruşturması kapsamında, 140 Yargıtay üyesi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, bu üyelerden 11'i gözaltına alınmıştı.

- Polis arama yapıyor

Bu arada, söz konusu Yargıtay üyelerinin odalarında polis tarafından arama yapıldığı öğrenildi. Bazı üyelerin ise kendi kimlik kartlarıyla Yargıtay'a gönderdikleri çocuklarının "odadan bir şey almak istiyoruz" dedikleri, bu kişilerin içeri girmesine izin verilmediği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×