FETÖ'nün darbe girişimi

- Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 hakim ve savcının odalarındaki arama devam ediyor - Gözaltına alınan 6 şüpheli sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ mensuplarının darbe teşebbüsüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı alınan 60 hakim ve savcının Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunan odalarındaki arama sürüyor.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bakırköy Cumhuriyet başsavcıvekillerinin talimatıyla, İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görevli 45, Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 ve Küçükçekmece Adliyesinde görevli 35 olmak üzere 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan hakim ve savcıların evlerinde arama devam ediyor.

Hakim ve savcıların Bakırköy Adliye Sarayı'ndaki çilingir yardımıyla girilen odalarında arama yapılıyor. Bakırköy Adliyesi'nde görevli 60 hakim ve savcının odalarına başsavcıvekilleri polis eşliğinde girerek, bilgisayarlarından imaj alıyor.

Bazı hakim ve savcılar kendileri adliyeye gelerek, odalarına girdi ve arama yapılmasını bekliyor.

Bu arada, gözaltına alınan 6 şüpheli polis eşliğinde sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×