FETÖ'nün darbe girişimi

- Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün darbe teşebbüsüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı alınan 140 hakim ve savcının ev ve Bakırköy Adliye Sarayı'ndaki odalarında arama yapılıyor

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün darbe teşebbüsüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı alınan 140 hakim ve savcının ev ve Bakırköy Adliye Sarayı'ndaki odalarında arama yapılıyor.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bakırköy Cumhuriyet başsavcıvekillerinin talimatıyla, İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görevli 45, Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 60 ve Küçükçekmece Adliyesinde görevli 35 olmak üzere 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan hakim ve savcıların evlerinde arama başlatıldı. Hakim ve savcıların Bakırköy Adliye Sarayı'ndaki çilingir yardımıyla girilen odalarında da arama yapılıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×