FETÖ'nün darbe girişimi

- Antalya'da, FETÖ mensuplarının askeri darbe girişiminde şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı - Ellerinde bayrak ve dövizlerle yürüyüş düzenleyen vatandaşlar, slogan atarak tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANTALYA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının askeri darbe girişiminde şehit olanlar için Antalya'da gıyabi cenaze namazı kılındı, darbe girişimi yürüyüş düzenlenerek protesto edildi.

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (ÖZGÜR-DER) Antalya temsilciliğinin düzenlediği program kapsamında, Muratpaşa Camisi'nde toplanan grup, FETÖ mensuplarının askeri darbe girişiminde şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Yapılan duaların ardından grup, ellerinde döviz ve bayraklarla Kazım Özalp Caddesi'nden, Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Burada bir süre, "Seni vuranı unutma ey halkım", "Darbeye direnen halkımıza bin selam", "Darbeciler halka hesap verecek", "Cuntanın tankı yıldıramaz halkı" sloganları attı.

Çevredeki vatandaşlar da gruba destek verdi.

Grup adına basın açıklaması yapan Barış Hoyraz, Türkiye'nin tarihinin en alçakça en çirkin saldırısına uğradığını ve bu ahlaksız girişime karşı olduklarını belirtti.

Ülkenin ağır bir tehdit atlattığını dile getiren Hoyraz, "Ülkemizi yok etmeye, parçalamaya, sokakları kan gölüne döndürmeye, iç savaş çıkarmaya, ülkeyi bir daha bir araya gelemeyecek hale getirmeye, Türkiye'yi örgüt devletine dönüştürmeye dönük bir plan boşa çıkarıldı." dedi.

Hoyraz, Türkiye'nin en büyük düşmanı Gülen ve teröristlerinin, yabancı istihbarat ağının Türkiye'deki uzantılarının, bin yıldan bu yana en iğrenç hainliğini sergilediğini, milletin tanklarını, uçaklarını, helikopterlerini, silahlarını millete karşı çevirdiğini belirtti.

Söz konusu terör örgütünün Pensilvanya'dan verdiği talimatlarla Türkiye'yi işgale kalkıştığını vurgulayan Hoyraz, "O şizofren ruh haliyle bütün ülkeyi kan gölüne çevirmeye çalıştı." diye konuştu.

Hoyraz, Antalyalılar olarak yapılan darbe girişimine sessiz kalmadıklarını, Cumhuriyet Meydanı'nda, Subay Orduevi'nin ve Jandarma Kışlasının önünde direniş nöbeti tuttuklarını belirterek, söz konusu nöbette Suriyelilerin de kendileriyle birlikte olduğuna dikkati çekti.


Etiketler; #Özgür-Der)

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×