FETÖ'nün darbe girişimi

- FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Hakkari'nin Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Kurmay Başkanı Albay Mehmet Sezgin ile Hakkari Dağ ve Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Emrah Şimşek'in de aralarında bulunduğu 6 subay gözaltına alındı

FETÖ'nün darbe girişimi

VAN (AA) - Hakkari'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili bir tümgeneral, iki albay, bir yarbay ve iki yüzbaşı gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Mehmet Sezgin, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Emrah Şimşek ile aynı birlikte görev yapan Yarbay Şükrü Acar, yüzbaşılar Ersin Durur ile Celal Kiper hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Karara istinaden emniyet müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Ergin ile iki albay, bir yarbay ve iki yüzbaşının emniyet müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

Şüphelilerin, işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×