FETÖ'nün darbe girişimi

- İstanbul Valiliği: - "Bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda 59 kişi şehit olurken, 952 vatandaşımız da yaralandı" - Darbe girişimi nedeniyle yaralanan vatandaşların tedavileri çeşitli hastanelerde devam ediyor

FETÖ'nün darbe girişimi

İSTANBUL (AA) - İstanbul Valiliği, bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda 59 kişinin şehit olduğunu, 952 kişinin ise yaralandığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda yaralananların tedavileri Haydarpaşa Numune, Haseki, Göztepe, Şişli Hamidiye Etfal eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere kentteki çeşitli sağlık kuruluşlarında devam ediyor.

Olaylarda hayatını kaybedenlerden 17'sinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğu belirtildi.

Bu arada, olaylarda yaralanmalarının ardından Göztepe Medical Park Hastanesine kaldırılan 1'i ağır 9 kişi ile Beykoz Devlet Hastanesinde bulunan 30 yaralının da tedavileri sürüyor.

FETÖ mensuplarının darbe girişimine karşı yapılan protestolar sırasında yaralanan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun da sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, Göztepe Medical Park Hastanesine ağır yaralı olarak getirilen 1'i polis memuru 3 kişi ile Beykoz Devlet Hastanesinde İsmail Kefal ve Hasan Kaya hayatını kaybetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×