FETÖ'nün darbe girişimi

- Darbe girişiminde bulunan silahlı terör örgütü FETÖ mensuplarının bir bölümü, Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Darbe girişiminde bulunan silahlı terör örgütü FETÖ mensuplarının bir kısmı, Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanan vatandaşlar darbe girişiminde bulunanların otobüslerle getirilmesi sırasında, "Polise uzanan eller kırılsın" sloganı attı ve tekbir getirdi. Bazı vatandaşların da otobüsün ardından koşarak bariyerleri aşıp emniyet binasına girmek istediği görüldü. Otobüse sopa, taş ve pet şişe atan kalabalık, polis tarafından dağıtılmaya çalışıldı.

Öte yandan, darbe girişiminde kullanılan tankların bir bölümü, polis ekiplerince Emniyet Müdürlüğünün bahçesine çekildi. Vatandaşlar, bu sırada, ellerinde Türk bayrakları eşliğinde İstiklal Marşı okudu.

Ayrıca, darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen saldırı sonrası ortaya çıkan görüntüler, saldırının büyüklüğünü de gözler önüne serdi. Saldırıların etkisiyle, Emniyet Müdürlüğünün camlarının kırıldığı, binanın yan tarafında bulunan üst geçidin de büyük oranda tahrip olduğu görüldü.

Bir görgü şahidi, Emniyet binasının bahçesinde bulunan ezilmiş haldeki bir otomobilin darbe teşebbüsü sırasında binaya girmeye çalışan bir tankın altında kaldığını belirtti.

Emniyet binasının önünde toplanan vatandaşlar, bina ve çevresinde meydana gelen tahribatı cep telefonlarıyla görüntülüyor.

Darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarının, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğündeki spor salonunda bekletildiği öğrenildi.

Ayrıca, Emniyet Müdürlüğünün binasının önünde patlayan su borusunun tamiri için Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri çalışma yürütüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×