FETÖ'nün darbe girişimi

- Kars Valisi Doğan'ın, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili teslim olmaları çağrısı yaptığı 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Avcı, 9. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yetkin ile 3'ü subay 4 askeri personel gözaltına alındı

FETÖ'nün darbe girişimi

KARS (AA) - Kars Valisi Rahmi Doğan'ın, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminde yer aldıkları için teslim olmaları çağrısı yaptığı 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve 9. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetkin ile 3'ü subay 4 askeri personel gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yakalama kararı çıkarılan tuğgeneraller, polis tarafından bulundukları karargahlarda gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Operasyon kapsamında 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Yarbay Serkan Polat, Merkez Komutanı Albay Ekrem Bakşi, Piyade Yarbay Gürkan Yener ve Astsubay Başçavuş Ayhan Karagiz de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların sorgusu sürüyor.

Kars Valisi Rahmi Doğan, dün gece ildeki 2 tugaydaki bazı askerlerce kalkışma girişimi olduğunu ancak tepki üzerine askerlerin geri çekildiğini ve 22 askeri personelin gözaltına alındığını belirterek, "Her iki tugay komutanı ve personeliyle ilgili de savcılığımız tarafından yakalama kararı çıkartıldı. Tebligatını yaptık ve teslim olmalarını bekliyoruz." açıklaması yapmıştı.


Etiketler; #kars #gözaltı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×