FETÖ'nün darbe girişimi

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir süre kalıp ayrıldığı Marmaris'teki otele ve etrafındaki vatandaşlara ağır silahlarla helikopterlerden ve karadan ateş açan askerler, darbe girişiminin başarısız olmasıyla bölgeden kaçtı

FETÖ'nün darbe girişimi

MUĞLA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre kalıp ayrıldığı Grand Yazıcı Marmaris oteline ağır silahlarla helikopterlerden ve karadan ateş açan askerler, FETÖ'nün darbe girişimi başarısız olunca bölgeden kaçtı.

Marmaris'e dün gece yarısından sonra gelen helikopterler, önce Erdoğan'ın bir süre kaldığı otelin yanındaki boş bir alana havadan asker indirdi. Asker indirme işleminin ardından havalanan helikopterden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele ve bu esnada sokaktan geçen vatandaşların üzerine ateş açıldı.

Olay yerine gelen polisler, yüzleri kar maskeli ve ağır silahları bulunan askerlerle çatışmaya girdi. Zaman zaman şiddetlenen çatışmalar, gün aydınlanana kadar devam etti.

Sabaha karşı özel harekat polislerinin bölgede başlattığı büyük çaplı operasyon üzerine çatışma yerine yeniden askeri helikopterler geldi.

Özel harekat polislerinin uzun namlulu silahlarla yaptığı müdahale neticesinde helikopterler yere inemedi.

FETÖ'cü darbe girişiminin başarısız olması üzerine darbeci askerler, helikopterlerin desteğiyle bölgeden kaçtı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×