FETÖ'nün darbe girişimi

- Danıştay Başkanlığı: - "Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir"

FETÖ'nün darbe girişimi

ANKARA (AA) - Danıştay Başkanlığınca, "Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir." denildi.

Danıştay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, "Bir grup hain tarafından, milli irademizi, demokrasimizi ve ülkemizin birliğini hedef alan bu alçak kalkışmanın, aziz milletimizin devletine, demokrasisine ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz bir iradeyle bağlılığı karşısında hak ettiği cevabı en etkili şekilde alacağından ve bu hainlerin emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağından asla kuşkumuz yoktur." açıklaması yapıldı.

Hukukun üstünlüğü, demokratik düzenin korunması, huzur ve güvenin sağlanması hususunda halkın gösterdiği hassasiyet ve kararlı iradenin her türlü takdirin üstünde olduğu vurgulanan duyuruda, "Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir." ifadelerine yer verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×